Krótki przewodnik po hulajnogach streetwerowych

hulajnoga streetowa

Streetwerowa hulajnoga to rodzaj hulajnogi przeznaczonej do użytku ulicznego. Jest zwykle wykonana z aluminium lub stali i ma podest, który jest niższy niż podłoże w tradycyjnej hulajnodze. Streetwerowa hulajnogi są popularne w Europie i Ameryce Północnej i są często wykorzystywane do dojazdów do pracy lub spędzania wolnego czasu.

Jak wygląda hulajnoga streetwerowa?

Hulajnoga streetowa z https://movino.com/pl/hulajnogi-wyczynowe-street/ ma zazwyczaj jedno duże koło z przodu i dwa mniejsze z tyłu. Większe przednie koło ułatwia kierowcom pokonywanie ostrych zakrętów przy wyższych prędkościach. Streetwerowa hulajnogi znane są również jako „płaskie deski” ze względu na niskie podłoże. Mogą mieć gładkie lub teksturowane uchwyty i zazwyczaj nie mają hamulców, ponieważ kierowcy są w stanie zatrzymać się za pomocą stóp. Przednie koło streetwearowej hulajnogi jest zwykle wykonane z aluminium lub stali i może być pomalowane na różne kolory. Modele stalowe są trwalsze niż aluminiowe, ale też cięższe.

W Europie i Ameryce Północnej niektórzy kierowcy mocują światła do swoich hulajnóg, aby poprawić widoczność w nocy. Oprócz tego, że są wykorzystywane do dojazdów do pracy i spędzania wolnego czasu, streetwerowa hulajnogi są również popularne wśród deskorolkarzy, ponieważ potrafią wykonywać podobne triki.

Początki streetwerowych hulajnóg

Pierwsze streetwerowe hulajnogi zostały opracowane w latach 60. przez francuskiego producenta Petronix i niemiecką firmę Fischer Sport, ale stały się popularne dopiero pod koniec lat 80., kiedy to firmy takie jak Seabourne rozpoczęły ich produkcję. Obecnie są produkowane przez wiele różnych marek na całym świecie, w tym KooSport i Razor USA. 

Niezależnie czy jest się osobą doświadczoną w jeździe na hulajnodze, czy też nowicjuszem zawsze warto pamięć o noszeniu kasku. Nawet jeśli wydaje się, że na hulajnodze nie można osiągnąć szybkich prędkości, wypadki wciąż mogą się zdarzyć, a ochrona głowy jest niezwykle ważna.