Jak znaleźć i kupić najlepszą maskę antysmogową

maska antysmogowa

Jeśli cierpisz z powodu smogu lub innych zanieczyszczeń powietrza, maska antysmogowa może być zbawienna. Na szczęście dostępnych jest wiele masek antysmogowych, które pomogą odfiltrować szkodliwe elementy z powietrza, dzięki czemu nie musisz stale martwić się o swoje zdrowie.

Co to jest smog?

Podczas gdy smog odnosi się do różnych rodzajów zanieczyszczeń powietrza, w tym artykule odnosimy się do cząstek unoszących się w powietrzu, które są zbyt małe, aby można je było zobaczyć gołym okiem. Cząstki te są znane jako pył zawieszony i mogą uszkodzić twoje płuca, znacznie zwiększając szanse na rozwój astmy lub innych chorób układu oddechowego. Główną przyczyną smogu są spaliny samochodowe i inne emisje z pojazdów, elektrowni i innych gałęzi przemysłu. Samochody i ciężarówki również spalają paliwa kopalne i tworzą smog, gdy nie są odpowiednio konserwowane. Smog nie jest tylko problemem w dużych miastach. Jest to również duży problem na obszarach wiejskich, które nie mają silnych standardów jakości powietrza.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze maski antysmogowej

– Rodzaj filtracji – Filtr w masce antysmogowej chroni Cię zarówno przed cząstkami stałymi, jak i zapachami. Jeśli chcesz odfiltrować tylko cząstki stałe, możesz kupić maski, które wykorzystują system filtracji HEPA (high-efficiency particulate air). – Jakość filtracji – filtry HEPA są świetne w filtrowaniu małych cząstek i zapachów, ale są również bardzo drogie. Na szczęście wiele masek antysmogowych dostępnych na rynku wykorzystuje obecnie system filtracji z węglem aktywnym. Filtry te są znacznie tańsze i bardziej skuteczne w filtrowaniu zapachów niż filtry HEPA, dlatego tak wiele masek antysmogowych je stosuje. Jednakże, filtry z węglem aktywnym nie są tak skuteczne w filtrowaniu cząstek stałych.

maska antysmogowa

Kto powinien używać masek antysmogowych?

Każdy, kto cierpi z powodu smogu lub innych szkodliwych zanieczyszczeń powietrza, może skorzystać z maski antysmogowej. Maska antysmogowa jak ta tutaj będzie niezbędna, jeśli mieszkasz lub spędzasz dużo czasu w obszarze wypełnionym smogiem, takim jak duże miasto, który nie ma silnych standardów jakości powietrza. 

Powinieneś również nosić maskę antysmogową, jeśli często cierpisz na problemy z oddychaniem, nawet jeśli nie mieszkasz w obszarze wypełnionym smogiem. Zanieczyszczenie powietrza może poważnie uszkodzić płuca i zwiększyć szanse na rozwój astmy, rozedmy, zapalenia oskrzeli i innych problemów zdrowotnych.