Jak działa maska antyalergiczna?

maska antyalergiczna

Maska antyalergiczna zbudowana jest ze specjalnych materiałów, które są delikatne dla skóry i dodatkowo nie uczulają osób, które je noszą. Stosuje się w nich specjalne filtry, które nie przepuszczają nawet najmniejszych zanieczyszczeń. Dzięki temu osoby cierpiące na alergie mogą funkcjonować w okresie pylenia roślin.

Jak zbudowana jest maska dla alergika?

Maska dla alergika uszyta jest zazwyczaj z neopreonu. To syntetyczny kauczuk, który jest całkowicie bezpieczny dla człowieka. Typowa maseczka antyalergiczna ma grubość od 2,5 do 3 mm. Dzięki temu skóra na twarzy nie przegrzewa się nadmiernie z powodu maski.

Kluczowym elementem każdej maski, która ma przeciwdziałać alergii, jest odpowiedni filtr. Producenci maseczek wybierają najczęściej dwa rozwiązania:

  • filtr węglowy N99
  • filtr HEPA

Oba wykazują podobną skuteczność. Filtr węglowy można nosić dłużej – zachowuje skuteczność nawet do 30 godzin. Dodatkowe informacje znajdziesz na – https://dragonmask.pl/maski-dla-alergikow.

maska antyalergiczna

Kto powinien korzystać z masek antyalergicznych?

Maski antyalergiczne powstały głównie z myślą o osobach, które cierpią na alergie wziewne. Poza tym, że noszą je alergicy podczas prac w ogrodzie, czy koszenia trawy. Poza tym korzystają z nich rolnicy podczas prac polowych. Dzięki maseczkom nie wdychają substancji chemicznych rozprowadzanych na roli.

Maseczki antyalergiczne noszą również pracownicy fabryk, którzy uczuleni są na lakiery i impregnaty używane w ich miejscu pracy. Dzięki maseczkom, mimo stwierdzonej alergii, mogą normalnie wykonywać swoje obowiązki.