Formy silikonowe – niezbędne do pieczenia

foremka silikonowa

Formy silikonowe od dawna dostępne są w sklepach z artykułami do pieczenia. Mimo to nadal nie są darzone dużym zaufaniem. Tymczasem pieczenie ciast i chlebów w odpowiednio zaprojektowanych i wykonanych formach silikonowych daje niesamowite efekty. 

Dlaczego warto zdecydować się na zakup foremki silikonowej?

Sekretem dobrego pieczenia jest dobra foremka silikonowa. Wybierając formę silikonową należy sprawdzić materiał i czy jest ona na pewno przeznaczona do bezpośredniego kontaktu z żywnością i czy jest odporna na wysokie temperatury. Większość form silikonowych są wykonane z najwyższej jakości surowców, gwarantujących bezpieczeństwo wypieku i wysoki komfort pieczenia. Formy silkonowe to alternatywa dla tradycyjnych form aluminiowych. Można je stosować zarówno do pieczenia, jak i mrożenia, ale to nie jedyne z ich zastosowań. Można z nich korzystać w sposób kompleksowy.

Z czego są wykonane takie foremki?

Silikon, z którego są wykonane to połączenie prawdziwej żywicy z dodatkiem elastomeru. Ich cechą charakterystyczną jest wysoka odporność na temperatury – może być na przykład stosowany w kuchenkach tradycyjnych lub ceramicznych. Formy silikonowe do pieczenia to idealny gadżet kuchenny, który ułatwi Ci przygotowanie smacznego i zdrowego posiłku. Narzędzie to sprawi, że pieczenie będzie o wiele prostsze i przyjemniejsze! Foremki silikonowe do pieczenia ciast i tortów to produkty, które są niezbędne w każdej kuchni. Wykonane ze specjalnego tworzywa, odpornego na temperatury do 230 stopni Celsjusza. Silikonowe formy do pieczenia są łatwe w użyciu i pozwalają uzyskać dobrej jakości ciasto każdorazowo. Dzięki swojej uniwersalności można je stosować do pieczenia wszelkiego rodzaju ciast, muffinów, babeczek i innych wypieków.