Do czego nosić koraliki z tygrysiego oka?

koraliki Tygrysie Oko

Tygrysie oko to bardzo żadna odmiana kwarcu, który oddaje „efekt kociego oka”. Efekt ten polega na stworzeniu wąskiej smugi świetlnej, która przypomina źrenicę kociego oka. Zatem kamień ten zachwyca pięknym wyglądem. Z tego powodu z kamienia tygrysie oko często wykonywana jest biżuteria, m.in. koraliki.

Tygrysie oko – co to jest i jak rozpoznać?

Tygrysie oko to kamień półszlachetny, postrzegany jako jedną z najładniejszych odmian kwarcu. Ten rodzaj kamieniu klientka powinna rozpoznać po pasmach przypominanych sierść dzikiego kota. Ponadto w biżuterii z tygrysiego oka konsument może zauważyć efekt optyczny. Podczas poruszania kamieniem jego pasma poruszają się, a w blasku słońca lśni. Poza tym występuje on w wielu różnych barwach, takich jak:

  • złota, 
  • niebieska,
  • zielona,
  • żółta.
koraliki Tygrysie Oko

Koraliki z tygrysiego oka – do czego nosić?

Bransoletki z kamieniem tygrysie oko odznaczają się uniwersalnością oraz efektywnością. Dzięki temu ten niezwykły dodatek będzie pasował zarówno do codziennych stylizacji, jak bardziej eleganckich. Oczywiście korale z tygrysiego oka dostępne są w przeróżnych kolorach. Jeżeli kobieta wybierze koraliki Tygrysie Oko jak te tutaj w standardowych odsłonach, to wtedy dobrym wyborem jest dobranie do niej elementów o barwie brązowej, złotej lub pomarańczowej. Takie połączenie sprawi, że koralki z półszlachetnego kamienia będą w spokojnej tonacji, tym samym dopasujemy je do każdego ubioru. Z kolei przy odcieniach niestandardowych warto zdecydować się na koraliki o podobnej tonacji, np. w przypadku niebieskiego tygrysie oka należy, należy założyć dodatki w kolorze granatu bądź fioletu.