Czy kolczyki wiszące to dobry wybór?

kolczyki wiszące

Długie kolczyki wiszące prezentują się bardzo efektownie, dlatego warto po nie sięgać przede wszystkim podczas wieczornych wyjść, idealnie nadają się na różne ważne okazje. Wybór jest ogromny, więc każda kobieta znajdzie dla siebie piękny dodatek biżuteryjny. Warto dobrać go do kształtu swojej twarzy, długości włosów, fryzury, kreacji.

Komu najbardziej pasują kolczyki wiszące?

Kluczową kwestią w przypadku wybierania kolczyków jest to, aby pasowały do konkretnej osoby, przede wszystkim do kształtu jej twarzy. W ten sposób możliwe staje się optyczne wyrównanie jej proporcji, podkreślenie atutów. Pojawia się pytanie, w jaki sposób określić kształt swojej twarzy. W tym celu należy skupić się głównie na następujących elementach:

  • Szerokości czoła,
  • Rozstawie kości policzkowych,
  • Kształcie podbródka.
kolczyki wiszące

Jak dobrać dla siebie idealne kolczyki?

Przy wyborze kolczyków warto mieć na uwadze swój styl, czyli polegać na własnej instytucji zamiast kierowania się najnowszymi trendami modowymi. Najlepiej postawić na coś ponadczasowego, czyli uniwersalnego, co sprawdza się na wiele okazji. Kolczyki wiszące są polecane przede wszystkim kobietom, które mają okrągłą twarz, niskie czoło, pełne policzki, zaokrąglony podbródek. W ten sposób uzyska się bardzo pożądany efekt, a mianowicie tego typu biżuteria wysmukli optycznie twarz. Kolczyki wiszące są idealnym wyborem przy ostrych rysach, szerokim czole, wydatnej żuchwie. Można za ich pomocą wydłużyć twarz, złagodzić uwydatnione kości policzkowe.