Bransoletki DIY – połącz naukę z zabawą!

sznurek jubilerski

Każde dziecko, od momentu w którym nauczy się trzymać rączce przedmioty, powinno ćwiczyć małą motorykę. Kilkulatki, które wykonują sporo prac plastyczny, o wiele łatwiej radzą sobie w zerówce (a potem w szkole) z nauką pisania. Dlatego ważne jest, by przemycać w codziennej zabawie ćwiczenia poprawiające sprawność manualną. Jedną z ciekawszych zabaw, które pomagają wyrobić chwyt pisarski jest tworzenie bransoletek. Wystarczy kupić sznurek jubilerski, by zająć dzieci na kilka godzin!

Pomysł na bransoletki z makaronu

Do wykonania bransoletek potrzebny będzie surowy makaron, który będzie można nawlec na sznurek jubilerskiNajlepiej wybrać większe kształty, które nie będą rozpadać się w dłoniach, a więc gwiazdki, penne lub okrągły makaron dla dzieci. Żeby uatrakcyjnić zabawę, można najpierw zabarwić makaron.

Do tego potrzebne będą barwniki spożywcze (takie jak do jajek wielkanocnych) lub bibuła. Większy makaron można najpierw pomalować farbami plakatowymi. Przygotowane w ten sposób naszyjniki i bransoletki mogą być prezentem dla babci albo pamiątką po wspólnej zabawie z przyjaciółmi.

sznurek do bransoletek

Gotowy zestaw do bransoletek

W sklepach internetowych można kupić gotowe zestawy, w skład których wchodzą sznurki jubilerskie i koraliki. W przypadku młodszych dzieci lepiej wybrać nieco większe – drewniane korale. Pięcio- i sześciolatki poradzą sobie z mniejszymi koralikami z plastiku.

W czasie zabawy nie wolno zostawiać dzieci samych. O ile sznurek jubilerski nie jest dla nich żadnym zagrożeniem,o tyle koraliki już tak. Należy bezwzględnie pilnować, by dzieci nie wkładały ich do buzi. Warto też kupić więcej materiałów. Sznurki jubilerskie, szczególnie te grubsze, mogą też służyć do zaplatania warkoczyków i wykonywania bransoletek plecionych.